Wydarzenia

Mikromusic supportem Tinity Tikaram na WrocLove Fest

19.06.2012

 

Tanita Tikaram zagra 19 czerwca na WrocLove Fest we Wrocławiu i zastąpi Sinead O’Connor, która odwołała swoją europejską trasę. Koncert ten poprzedzi występ wrocławskiej nu-jazzowej formacji Mikromusic świętującej w tym roku jubileusz 10-lecia istnienia, wydając w kwietniu z tej okazji dwupłytowy koncertowy album „Mikromusic w eterze”.

Autorka jednego z najbardziej rozpoznawalnych hitów wszech czasów „Twist In My Sobriety” – Tanita Tikaram, będzie gwiazdą drugiego dnia WrocLove Fest. Tanita Tikaram w wieku 19 lat wydała debiutancką płytę „Ancient Heart” z której pochodziły takie przeboje, jak „Twist In My Sobriety” i „Good Tradition”. Jej charakterystyczny, chropawy głos szybko pokochali fani na całym świecie. Przez kolejną dekadę regularnie nagrywała płyty, po czym po wydaniu „The Capuccino Songs” na krótko zniknęła za sceny muzycznej. Powróciła w 2005 roku, kiedy do sklepów trafił jej siódmy studyjny album zatytułowany „Sentimental”. Na lipiec tego roku planowana jest premiera najnowszej płyty artystki, z której materiał po raz pierwszy usłyszymy na wrocławskim koncercie. Obok Tanity Tikaram na koncercie 19 czerwca wystąpią Renata Przemyk oraz zespół Mikromusic.

Mikromusic to jedna z ciekawszych formacji młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej. Grupa łącząca piękne melodie, kunszt warsztatowy oraz wspaniałą koncertową energię. Jej twórczość wyróżnia się stylistyką nu-jazzową, muzycy sięgają do takich stylów jak jazz, trip hop, pop, rock, czasem też do muzyki ludowej, a niebanalna barwa głosu wokalistki Natalii Grosiak jest jej znakiem rozpoznawczym. Także kobiece, poetyckie teksty autorstwa Natalii zasługują na uznanie.

Mikromusic na swoim koncie już cztery albumy. W 2012 roku grupa świętuje jubileusz 10-lecia istnienia i z tej okazji w kwietniu ukazało się koncertowe wydawnictwo „Mikromusic w eterze”, zawierające pakiet dwóch płyt – „DVD w obrazku” oraz „CD w głośniku”. To nagrania z koncertu jaki odbył się w maju 2012 roku we wrocławskim klubie Eter.

 

WrocLove Fest – Święto Wrocławia
19.06.2012, godz.18.00, Wyspa Słodowa
TANITA TIKARAM
Renata Przemyk
Mikromusic

bilety: 60 zł – przedsprzedaż, 70 zł – w dniu koncertu

loading...