Wydarzenia

Gitarowy Rekord Guinnessa

30.04.2011

 

Rapowany Jimi Hendrix,

czyli L.U.C na Gitarowym Rekordzie Guinnessa!

Thanks Jimi Festival – festiwal dedykowany Jimiemu Hendrixowi, nie jest imprezą wyłącznie dla rockmanów. Jego organizatorzy otwarci są na nowości i inne gatunki muzyczne. Do wspólnego grania namówili już najbardziej egzotyczne instrumenty, a teraz zaprosili najbardziej zakręconego polskiego rapera – L.U.Ca!

L.U.C, czyli Łukasz Rostkowski, to reżyser, raper, kompozytor, prawnik i producent w jednej osobie. Jego konceptualne albumy, ciekawe teksty i szeroko zakrojone projekty z różnych dziedzin sztuki uhonorowano w zeszłym roku Paszportem Polityki. Łukasz współpracował już miedzy innymi ze Zbigniewem Namysłowskim, Michałem Urbaniakiem, Rahimem, Fokusem, Leszkiem Możdżerem, Marią Peszek, Urszulą Dudziak czy Smolikiem, a teraz współpracuje z Leszkiem Cichońskim.

L.U.Cowi idea wrocławskiego gitarowego grania jest szczególnie bliska, tym bardziej, że swoją przygodę z muzyką zaczynał właśnie od gitary. 30 kwietnia, w dniu bicia Gitarowego Rekordu Guinnesa, zagra z jedną z najbardziej znanych piosenek Jimiego Hendrixa, „Voodoo Child”. Uczestnicy tego wydarzenia mogą spodziewać się improwizowanych beatboxowych wstawek, intrygujących loopów, mnóstwa porywającej elektroniki oraz innych innowacyjnych pomysłów, które L.U.C zdradzi dopiero na miejscu.

L.U.C zagra nie tylko z Leszkiem Cichońskim, ale także wspólnie z kilkoma tysiącami gitarzystów zgromadzonych na wrocławskim rynku. Jedno jest pewne: takiego wykonania „Voodoo Child” na pewno jeszcze nie było! Organizatorzy zapraszają do Wrocławia na wspólne bicie Gitarowego Rekordu Guinnesa. Poprzedni rekord to 6346 gitarzystów. W tym roku chcieliby więcej!

Gitarowy Rekord Guinnesa

30.04.2011

Wrocław, Rynek

Start o 10.00! 

loading...