Wydarzenia

Musica Electronica Nova już wkrótce

13-21.05.2011

 

 

(informacja na czerwono - zmiany w programie!!)

 

PROGRAM KONCERTÓW

Musica Electronica Nova 2011

 

Piątek 13.05

 

13.05.2011, Muzeum Pana Tadeusza, Rynek 6 | wernisaż 17:30

Intymne Słuchanie

Pierre Jodlowski Instalacja „Passage”

Instalacja czynna: 13–21.05.2011

 

Sobota 14.05

 

14.05.2011, Krakowska 180 | 11:00-13:00 / 14:00-16:00

Kursy Interpretacji Muzyki Elektroakustycznej

MOTUS / SYNTAX

Denis Dufour
Jonathan Prager
Radek Knopp

 

14.05.2011, Sala im. prof. Andrzeja Mycielskiego, Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii, ul. Uniwersytecka 7/10, budynek D | 18.00

Mocne uderzenie

Elżbieta Chojnackaklawesyn
Roberto Fabricciani – flet

Program:
Jerzy Kornowicz (1959) Kształty żywiołów na klawesyn i taśmę (2000)
Nicola Sani (1961) Un souffle le souleve na klawesyn, flet i taśmę (2011) **
Francois Bernard Mâche (1935) Korwar na klawesyn z taśmą (1972)
Luc Ferrari (1929-2005) Programme Commun na klawesyn i taśmę (1972)
Graziane Finzi (1945) Espressivo na klawesyn i taśmę (1997)
Stephen Montague (1943) Phrygian Tucket na klawesyn i taśmę (1995)
György Ligeti (1923-2006) Continuum na klawesyn (1968)

 

 

14.05.2011, KLUB PUZZLE, Przejście Garncarskie 2 | 21.00 HIT!

Komputer zdalnie sterowany Cykl Niewinni Barbarzyńcy

 

Eklektik Session / live electronic jam
Tom Mays – komputer, Karlax
Wu Wei – sheng

Zespół Fat Burning Step:
Bond – bass, modulacja
Przemek Gibki – gitara
Paweł Konikiewicz – klawisze / elektronika
Michał Muszyński – perkusja żywa i elektroniczna

 

Niedziela 15.05

 

15.05.2011, Krakowska 180 | 11.00 – 13:00 / 14:00 - 16.00

Kursy Interpretacji Muzyki Elektroakustycznej

MOTUS

Denis Dufour
Jonathan Prager
Radek Knopp

 

 

15.05.2011, KLUB PUZZLE, Przejście Garncarskie 2 | 13.00-15.00

Tom Mays – warsztaty (Karlax)

 

15.05.2011, Aula Zakładu Narodowego im. Ossolińskich | godz. 17:30

Mistrz i elektronika

Meta Duo:
Daniel Kientzy – saksofony

Cornelia Petroiu – dźwięk

Program:
Calin Ioachimescu (1949) Saxtraces (2004)
Gilles Racot (1951) *
Rafał Augustyn (1951) nowy utwór **
Magdalena Długosz (1954) nowy utwór **

 

15.05.2011, Opera Wrocławska, ul. Świdnicka 35 | godz. 19.00

Women in love

Gerda Schorsch – choreografia i taniec
Ulrich Kaufmann – scenariusz, projekcje

Program:
Cezary Duchnowski (1971) Ogród Marty (Opera kameralna na głos żeński, aktora, media elektroniczne i instrumenty)
Dieter Kaufmann (1941) Klang.Raum.Frau (z wykorzystaniem tekstu Elfride Jelinek) *

 

Poniedziałek 16.05

 

16.05.2011, Krakowska 180 |19:00

Akusmonium /1/1

Dźwięk przestrzenny

MOTUS/SYNTAX
Radek Knopp – saksofony
Marcus Speiser – perkusja
Jonathan Prager – projekcja dźwięku

Javier Alvarez (1956) Temazcal na perkusję i audio fixed media (1984) *
Guillaume Contré Pour support audio na audio fixed media (2005) *
Vincent Laubeuf (1974) Creation na saksofon sopranowy, perkusję i live electronic (2011) **
Regis Renouard Lariviére Lacs na audio fixed media *
Pierre Jodlowski (1971) Collapsed na saksofon sopranowy, perkusję i live electronic (2007) *
Lidia Zielińska (1953) Expandata na werbel i taśmę (1997)

 

16.05.2011, Krakowska 180 | 21:30

Akusmonium /1/2

Dźwięk przestrzenny

MOTUS/SYNTAX
Radek Knopp – saksofony

Marcus Speiser – perkusja
Jonathan Prager – projekcja dźwięku

Program:
Christine Groult La condition captive na audio fixed media (2003) *
Jakub Sarwas (1977) 10' creation na saksofon sopranowy, perkusję i live electronic (2011) **
Annette Vande Gorne (1946) Ce qu'a vu le vent d'est na audio fixed media (2003) *
Denis Dufour (1953) Caravaggio na audio fixed media (2000) *
Luc Ferrari (1929–2005) Et tournent les sons dans la garrigue wersja na saksofon sopranowy, perkusję i live electronic (1977) 

 

Wtorek 17.05

 

17.05.2011 Akademia Sztuk Pięknych, pl. Polski 3/4 | 14.00- 20.00

Granie obrazami

Slider Lab – performance**, warsztaty

Slider Lab:
Frederic Curien
Jean-Marie Dallet
Thierry Guibert

 

Tytuł: „SLIDERS – doświadczenie nieliniowego kina”

Tematyka: Występ – dźwięk / obraz / gest / interfejs / oprogramowanie

 

17-21.05.2011, Politechniki Wrocławskiej Budynek C-13 (Serowiec), ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 23/25

Non stop słuchanie

Instalacja IterEter (ithernal/aethernal) – instalacja interaktywna

Marek Chołoniewski – koncepcja, przygotowanie, koordynacja
Peter Sych – ISA Harp
Jan Chołoniewski – programowanie Flash
Marcin Pączkowski – programowanie Max/MSP

 

 

NIE MA 17.05.2011, Aula Zakładu Ossolineum| 17:00

Anna Kozera – skrzypce
Małgorzata Walentynowicz – fortepian

Program:
Peter Ablinger (1959) Voices and Piano (1998–2010) Lech Wałęsa, Hanna Schygulla, Mother Teresa
Pierre Jodlowski (1971) Série Blanche (2007)
Marco Stroppa (1959) Traiettoria – cz. II Dialoghi (1984)
Andrzej Dobrowolski (1921–1990) Muzyka na taśmę magnetofonową i fortepian solo (1971–72)
Jean-Claude Risset (1938) Variants *
Wojciech Ziemowit Zych (1976)
Gest i puls
Wojciech Blecharz (1981) Phenotype **
Kaija Saariaho (1952)
Nocturne
Jagoda Szmytka (1982) nowy utwór **

 

17.05.2011, Opera Wrocławska, ul. Świdnicka 35 | 19:00

Akusmonium / 2/1

Dźwięk przestrzenny i inne historie

INA/GRM
Pierre Jodlowski – performance
Benjamin De La Fuente – performance

Program:
François Bayle (1932) Toupie dans le ciel, acousmatique
Pierre Jodlowski (1971)
Music, Violence and others stories, live electronic
Daniel Teruggi (1952)
Transmutations, acousmatique *
Benjamin De la Fuente (1969)
Outside / Virage, live electronic *
Eugeniusz Rudnik (1933) Mobile (1972)

 

17.05.2011, Opera Wrocławska, ul. Świdnicka 35 | 21.00

Akusmonium /2/2

Dźwięk przestrzenny i performance

INA/GRM
Katarzyna Głowicka – elektronika
TBA – fortepian
Diego Losa – komputer
Rewind – performance
eRikm – performance

 

Program:
Bernard Parmegiani (1927) Captures éphémeres, acousmatique
Diego Losa & Rewind
Performance pour Beatboxer et électronique *
Michel Redolfi
Micro Espaces 5808, acousmatique *
Katarzyna Głowicka (1977)
Turbulence (2009)
eRikm Performance, live electronic *

 

Środa 18.05

 

18.05.2011, Aula Politechniki Wrocławskiej, Wybrzeże Wyspiańskiego 27 | 19.00

Leotronic

Wrocławska Orkiestra Kameralna Leopoldinum
Ernst Kovacic - dyrygent i skrzypce solo

Program:
Ryszard Osada (1972) nowy utwór (2011) **
Wolfang Suppan (1966) Lakunen na 22 instrumenty smyczkowe i elektronikę (2011)
Pierre Boulez (1925) Anthémes II (1997)
Fausto Romitelli (1963-2004) The Nameless City na orkiestrę smyczkową (1997)
Milton Babbitt (1916-2011) Correspondences for string orchestra and synthesized tape (1967)

 

18.05.2011, Klub Eter, ul. Kazimierza Wielkiego 19 | 22.00 HIT!

MIMEO @ MEN2011 Cykl Niewinni Barbarzyńcy

M.I.M.E.O.
Performance

Christian Fennesz – computer
Phil Durrant – computer
Thomas Lehn – analogue synthesizer
Kaffe Matthews - amplified objects & live processing
Jerome Noetinger – electroacoustic devices
Gert-Jan Prins – FM modulations
Peter Rehberg – computer
Keith Rowe – tableguitar, electronics
Marcus Schmickler – computer
Rafael Toral – electroacoustic devices

 

Czwartek 19.05

 

19.05.2011, Synagoga pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7 | godz. 19:00

Więcej niż trzy kolory

 

Ensemble Court-circuit :
Jean Deroyer – dyrygent
Jérémie Fevre – flet
Irina Dopont – obój
Pierre Dutrieu – klarnet
Nicolas Miribel – skrzypce
Alexis Descharmes – wiolonczela
Jean-Marie Cottet – fortepian
Eve Payeur – perkusja

Program:
Shintaro Imai (1974) La lutte bleue na wiolonczelę i elektronikę *
Tristan Murail (1947)
Winter Fragments na flet, klarnet, skrzypce, wiolonczelę, fortepian i elektronikę
Pierre Jodlowski (1971) In & Out na skrzypce, wiolonczelę, elektronikę i dvd *
Benjamin de la Fuente (1969) Pris de court na obój, klarnet, skrzypce, wiolonczelę, fortepian, perkusję i elektronikę *
Wojciech Blecharz (1981) - onym na flet, klarnet, skrzypce, wiolonczelę, perkusję i elektronikę **

 

19.05.2011, KLUB PUZZLE, Przejście Garncarskie 2 | godz. 21:30

Z nawigatorem w poszukiwaniu dźwięków

 

Marek Chołoniewski – GPS Trans 12
Marek Chołoniewski – idea i koordynacja
Marcin Wierzbicki – programowanie

ImproArt:
Paulina Owczarek - saksofony
Tomek Chołoniewski - perkusja
Michał Dymny - gitara
Rafał Mazur - gitara basowa

 

Piątek 20.05

 

20.05.2011, Sala Filharmonii Wrocławskiej im. Witolda Lutosławskiego, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 19 |godz. 19.00

Smak dźwięku

 

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Wrocławskiej
Jacek Kaspszyk – dyrygent

Informatyka i dźwięk – IRCAM:
Benoit Mudic – computer designer
Clément Marie – sound engineer
Martin Antiphon – sound technician

Program:
Bruno Mantovani (1974) Le Livre des illusions (2009) *
Stanisław Krupowicz (1952) Koncert komputerowy **
Dobromiła Jaskot (1981) Echeveria na wielką orkiestrę symfoniczną, wersja z elektroniką *
György Ligeti (1923-2006) Lontano (1967)

 

 

 

 

 

20.05.2011, Aula Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, ul. Szewska 37 | godz. 21:30

Elektroniczne prądy powietrzne

 

Anna Petrini – flet basowy
Fabrice Jünger – flet
Michał Moc – akordeon i komputer
Pierre Jodlowski – projekcja dźwięku

Program:
Simon Steen-Andersen (1976) Next to beside besides – version for contrabass recorder and amplification (2011) *
Dominik Karski (1972)
Superb Imposition for amplified contrabass recorder (2010) *
Oscar Bianchi (1975)
Crepuscolo for contrabass recorder and live electronics (2004) *
Michał Moc (1977) nowy utwór ** (2011)
Pierre Jodlowski (1971)
Limite Circulaire na flet i elektronikę
Edgar Guzmán Untitled *


Sobota 21.05

 

21.05.2011, BROWAR MIESZCZAŃSKI, ul. Hubska 44-48 | godz. 17:00

Paweł Hendrich / Digit All Love

 

NODION Plus

Paweł Hendrich – komputer
Jakub Jernajczyk – wizualizacja
Elżbieta Woleńska – flet, komputer
Michał Siciński – klarnet, komputer
Kuba Badach – wokal, komputer

Digit All Love
Natalia Grosiak – wokal
Maciek Zakrzewski – sample, elektronika
Radek Bednarz – bass & modulation
Michał Muszyński – perkusja & loops
Wojciech Orszewski – gitara & efx
Olga Kwiatek – skrzypce
Rafał Zalech – altówka
Olga Kończak – wiolonczela

 

21.05.2011, BROWAR MIESZCZAŃSKI, ul. Hubska 44-48 | godz. 20:30

Eivind Aarset Sonic Orchestra

 

Eivind Aarset
Sonic Codex Orchestra
Eivind Aarset – gitara, elektronika

Wetle Holte – perkusja
Erland Dahlen – perkusja
Audun Erlien – bass
Björn Charles Dreyer – gitara
Tord Knudsen – wizualizacje
Johnny Skalleberg – inżynier dźwięku

 

Więcej informacji na stronie Festiwalu: www.musicaelectronicanova.pl/

 

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

 

 

loading...