Wydarzenia

Koncert Miss M. w Klubie Puzzle

14.05.2012

 

Miss M.
Eksperyment muzyczny Miss M. zakłada ponowne, alternatywne odczytanie klasycznych utworów ikony popkultury – Marilyn Monroe. Tradycyjne pianino zostanie zestawione z elektronicznymi improwizacjami oraz wokalem Doroty Kołodziej, co stanowić będzie swoisty dialog współczesności z niedoścignioną klasyką. Kultowa postać odczytana zostanie tu nie jako odtwórczyni swoich ról, czy wykonawczyni piosenek, ale osoba, która przez całe lata żyła w samym centrum zainteresowania publiczności i stała się główną bohaterką dokumentu o samej sobie. Projekt nie skupia się na klasycznej formule dokumentu, ale bazuje na fenomenie sławy, pragnie dowiedzieć się, ile pozostało z symbolu Hollywood lat 50. Poszukuje jej w nowoczesnych aranżacjach klasycznych dzieł, ponowne zapisuje i odtwarza dokument o najsłynniejszej blondynce świata.

Miss M.
14. maja, godz. 21.30
wstęp wolny
Klub Puzzle, Przejście Garncarskie 2/2, Wrocław

Koncert jest oficjalnym otwarciem Planete + Doc Film Festival, którego edycja po raz pierwszy odbywa się we Wrocławiu.

Opieka artystyczna : Michał Grzegorzek

Artyści biorący udział w projekcie:
Dorota Kołodziej (wokal) – ur. 1988, wokalistka, studentka filologii polskiej na UWr. Od 2010 roku związana z teatrem „Gardzienice”, gra w „Ifigenii w Aulidzie”oraz tytułowe postaci w "Elektrze" i "Ifigenii w Taurydzie" wg Eurypidesa w reż. Włodzimierza Staniewskiego. Solistka w Orkiestrze Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Współpracuje z wrocławskimi zespołami muzycznymi w różnych konfiguracjach: big band, dixi land, groove band, piano bar, sety didżejskie, śpiewając jazz, blues, swing, pop i funk.
Tomasz Bednarczyk (improwizacje elektroniczne) – ur. 1986; wrocławski producent początkowo związany z muzyką ambient, później dryfujący w stronę techno i współczesnej muzyki klubowej. W 2008 roku jego album "Summer Feelings" ukazał się nakładem australijskiej wytwórni Room40. Producent dołączył tym samym do szacownego grona, w którym znajdowali się m.in. Tim Hecker, Keith Fullerton Whitman czy Tujiko Noriko. Kompozycje Polaka chwalili respektowani na całym świecie artyści z Williamem Basinskim na czele. Od ponad roku producent prowadzi wytwórnie We Are Your Music Mate, w której ukazują się nagrania z muzyką klubową.
Damian Borowiec (pianino) – rocznik 1983; ukończył Szkołę Muzyczną I st. na fortepianie, II st. na perkusji. Studia fortepianu jazzowego rozpoczął na Akademii Muzycznej w Katowicach, które kontunuuje obecnie na wrocławskiej akademii. Członek zespołu popowo-rockowego Flame oraz kilku zespołów jazzowych, zarówno klasycznych, jak i fusion.

Hubert Kielan (strona wizualna, video) – ur. 1986; absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, freelancer grafik, animator. W sztuce bada wpływ nowych form komunikacji na postrzeganie rzeczywistości przez ludzi. Wykorzystuje minimum formy do przekazania jak największej ilości informacji. Najważniejsze projekty: Soulfu niezwyczajni - art&fashion show we Wrocławiu, Dwudziesty Trzeci Sms – wystawa indywidualna w klubie Falanster we Wrocławiu, KunstDrogerii – wystawa zbiorowa w Wiedniu, Primula – wystawa zbiorowa w Rehlovicach.  

loading...