Wydarzenia

10 urodziny Mikromusic

24.04.2012

10 urodziny Mikromusic w Mleczarni

Zespół Mikromusic w tym roku świętuje swoje 10 urodziny. W przyszłym tygodniu ukaże się ich najnowsze koncertowe wydawnictwo „Mikromusic w eterze”, zawierające pakiet dwóch płyt – „DVD w obrazku” oraz „CD w głośniku”. We wtorek 24 kwietnia na godz. 19:00 Mikromusic zaprasza do wrocławskiej Mleczarni na wspólne świętowanie jubileuszu i premierową projekcję koncertowego nagrania.

Dwupłytowy album – „Mikromusic w eterze” to płyta klimatyczna, ale wypełniona jazzowymi improwizacjami i energią charakterystyczną dla koncertów granych na żywo. Materiał został zarejestrowany we wrocławskim klubie Eter w maju ubiegłego roku, przy pełnej sali fanów zespołu. Duże zbliżenia kamer sprawiają, że widz ma poczucie przebywania z zespołem na jednej scenie.

– Koncert nagłośnili i sfilmowali przyjaciele zespołu. Wyszedł z tego bardzo kameralny obraz, momentami wręcz intymny. Koncertowi towarzyszy energia wrocławskiej, wiernej publiczności, co słychać w krzykach i brawach. A zespół po prostu bawi się dźwiękami. Na obrazie doskonale to widać. Można usłyszeć inne aranżacje, euforię improwizacji, świetny warsztat muzyków i wielkie emocje – mówi Natalia Grosiak, wokalistka zespołu.

Płyty – „DVD w obrazku” i „CD w głośniku” zawierają w dużej części piosenki z ostatniego albumu Mikromusic – „Sova”. Poza tym możemy usłyszeć starsze utwory, które zespół zagrał pierwszy raz po długiej przerwie. Co ważne, kilka z nich doczekało się muzycznego liftingu.

Grupa gorąco zaprasza wszystkich swoich sympatyków na wspólne, premierowe oglądanie koncertowego DVD, które odbędzie się w klubokawiarni Mleczarnia we wtorek 24 kwietnia o godz. 19:00.

10 lat Mikromusic: www.youtube.com/watch?v=Ip_4hCI1GZE&;feature=youtu.be
 

loading...