Wydarzenia

Filmowy piątek 13-go we Wrocławiu

13.04.2012

Filmowy piątek 13-go we Wrocławiu

Od najbliższego piątku 13 kwietnia we wrocławskim kinie Helios przy ul. K. Wielkiego zobaczyć będzie można francuską superkomedię „Nietykalni” oraz węgierski film w reżyserii Béli Tarra „Koń Turyński”. Zapraszamy również na rozpoczynający się właśnie Przegląd Nowego Kina Francuskiego i pierwszy seans „Zidane, portret XXI wieku”.


„Nietykalni” – dystrybucja Gutek Film
Nie ma wątpliwości, że „Nietykalni” podbili serca publiczności na całym świecie. 25 milionów widzów w Europie. I liczba ta cały czas rośnie. Ta oparta na prawdziwej historii komedia stała się prawdziwym fenomenem, choć nie występują w niej wielkie gwiazdy i nie jest adaptacją powieści o młodocianych czarodziejach i wampirach. Ale czasem życie bywa bardziej szalone, niż najśmielsze fantazje. Sparaliżowany na skutek wypadku milioner zatrudnia do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i przyjaźni, która uczyni ich... nietykalnymi!

www.youtube.com/watch?v=b2SCtgtteao&;feature=player_embedded


„Koń Turyński” – dystrybucja Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem, główną nagrodą jury Berlinale 2011, „Koń turyński” Béli Tarra - ulubionego nowohoryzontowego twórcy i bohatera festiwalowej retrospektywy w 2004 roku - jeśli wierzyć zapowiedziom, to pożegnanie. Reżyser twierdzi, że powiedział już w kinie wszystko, co chciał i przechodzi na artystyczną emeryturę. Tarr po raz kolejny rzucił widzom wyzwanie. Utrzymany w mrocznej atmosferze powolnego rozpadu, dwuipółgodzinny film jest medytacją nad agonią świata. Autorem scenariusza został jak zwykle współpracownik i przyjaciel Tarra, pisarz, autor Szatańskiego tanga - László Krasznahorkai.

www.nowehoryzonty.pl/artykul.do?id=1289


Przegląd Nowego Kina Francuskiego we Wrocławiu

W dniach 13-19 kwietnia odbędzie się we Wrocławiu 3. Przegląd Nowego Kina Francuskiego, w ramach którego zaprezentowane zostaną najnowsze produkcje kinematografii francuskiej. Impreza odwiedzi największe polskie miasta, a do Wrocławia zawita m.in. dzięki Stowarzyszeniu Nowe Horyzonty. Wśród prezentowanych w trakcie Przeglądu tytułów znajdą się filmy, które na międzynarodowych festiwalach zdobyły prestiżowe nagrody, pochwały krytyków i, co najważniejsze, uznanie publiczności. Wrocławski program zawiera siedem filmów, w tym jeden dokument.

www.nowehoryzonty.pl/artykul.do?id=1274  

loading...