Wydarzenia

The Go-Betweens Tribute - wrocławscy muzycy w hołdzie Grantowi McLennanowi

06.05.2011

 

 

The Go-Betweens Tribute

6.05.2011 Gumowa Róża, Wrocław

Start: 21:00, wstęp:10PLN

Janek Samołyk - gitara, wokal

Piotr Załęski (Hurt, Dust Blow) - gitara, wokal

Piotr Iwaszko (Instytut) - bas

Tomasz Potoczny (Rabastabarbar, KredenZ) - perkusja

Karolina Iwaszko - skrzypce

wstęp: 10 zł

6 maja 2011 to piąta rocznica śmierci Granta McLennana, jednego z liderów grupy The Go-Betweens. Jego muzyka inspirowała wielu artystów alternatywnych od R.E.M., Belle&Sebastian po Franz Ferdinand i Maximo Park. Piosenki The Go-Betweens zostaną przypomniane na niepowtarzalnym koncercie przez grupę wrocławskich muzyków zebraną przez wokalistę Janka Samołyka.

Australijski zespół istniał w latach osiemdziesiątych i zawsze cieszył się wielkim poważaniem krytyki. Dziś przypominając dokonania Go-Betweens, najczęściej przywołuje się takie nazwy jak wczesne R.E.M i The Smiths. Tak jak wspomniane składy, zespół był jednym z najciekawszych wykonawców gitarowej alternatywy lat 80'. Go-Betweens rozpadli się w 1989 roku po wydaniu jednej ze swoich najlepszych płyt - "16 Lovers Lane". Grupa powróciła w 2000 roku, zdobywając wielu nowych fanów. Świetną karierę przerwała nagła śmierć Granta McLennana w 2006 roku, który w wieku 48 lat umarł w wyniku ataku serca.

Grupa wrocławskich muzyków zebrana przez Janka Samołyka, stworzyła zespół. 6 maja da on jeden jedyny koncert w klubie Gumowa Róża, podczas którego przypomniane zostaną najlepsze kompozycje Granta McLennana i Go-Betweens, jak m.in.: "Love Goes On", "Bachelor Kisses" czy "Quiet Heart". Wraz z Jankiem wystąpią: Piotr Załęski (Hurt, Dust Blow), Piotr Iwaszko (Instytut), Tomasz Potoczny (Rabastabarbar, Kredenz) oraz skrzypaczka Karolina Iwaszko. Można spodziewać się również specjalnych gości. Koncert w hołdzie McLennanowi wspiera Amanda Brown, skrzypaczka Go-Betweens ze składu z lat osiemdziesiątych. Organizatorzy koncertu otrzymali od niej bardzo ciepły list, w którym wspomina ona McLennana, muzykom życzy powodzenia na scenie, a publiczności niezapomnianych wrażeń.

 

 

 

loading...