Wydarzenia

Dzień Dziecka w Centrum Sztuki WRO

01 i 03.06.2012

 

Długi Dzień Dziecka w Centrum Sztuki WRO
1 i 3 czerwca 2012

Centrum Sztuki WRO, Widok 7, Wrocław | www.wrocenter.pl

Piątek, 1.06.2012 – od 14:00
HALO ECHO!
Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych Filmów Animowanych

W tym roku we Wrocławiu odbywa się pierwsza edycja zorganizowanego przez Anielę Lubieniecką, dobrze znaną wrocławską animatorkę, Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcych Filmów Animowanych Halo Echo.
W Centrum Sztuki WRO, od wczesnego popołudnia do wieczora, będzie można obejrzeć realizacje dzieci ze Studia Filmowego w Legnicy, a także wziąć udział w zajęciach warsztatowych i stworzyć własną, kilkusekundową animację.

Dla wszystkich, którzy wezmą udział w warsztatach, przewidziane są niespodzianki – prezenty książkowe ufundowane przez wydawnictwo Znak.
We WRO odbędą się również projekcje konkursowe – to jedyna szansa by zobaczyć jak świetne filmy tworzą obecnie dzieci w ośrodkach w całej Polsce. Być może któryś z prezentowanych filmów otrzyma Grand Prix? Lub inną z licznych przewidzianych nagród?


Niedziela, 3.06.2012, 12:30
Dzień Dziecka w świecie Janoscha

Urodzony w 1931 roku w Zabrzu Janosch jest autorem ponad 300 przetłumaczonych na wiele języków książek dla dzieci, a stworzone przez niego oryginalne ilustracje własnych tekstów stały się inspiracją dla serii animowanych filmów telewizyjnych (Janoschs Traumstunde), a także pełnometrażowych filmów kinowych.
Jego znakiem rozpoznawczym jest ogromna wyobraźnia, zdrowy dystans do świata i ciepły, niepozbawiony ironii humor. Książki Janoscha znane są już polskim dzieciom, w przeciwieństwie do ich animowanych filmowych wersji. Najwyższy czas, żeby zaprzyjaźnić się z najpopularniejszymi bohaterami - Tygryskiem i Misiem, a także innymi zwierzątkami zamieszkującymi jego cudowny świat – czerwcowa projekcja zapowiada już obszerny jesienny program projekcji filmów Janoscha, ponieważ pokaz ten kończy wiosenną edycję Poranków Filmowych.
We WRO obejrzeć można także multimedialną wystawę rysunków i ilustracji Janoscha.
Dla uczestników pokazu przygotowaliśmy niespodzianki – prezenty książkowe ufundowane przez wydawnictwo Znak.

W programie filmy z cyklu Cudowny Świat Janoscha (Janoschs Traumwelt):

Idziemy po skarb (Komm wir finden einen Schatz)
Ja ciebie wyleczę cię, powiedział Miś (Ich mach dich gesund, sagte der Bär)
Żabi Król (Der Froschkönig)

loading...