Wydarzenia

Zespół Drekoty wystąpi w Łykendzie

19.05.2012

 

Zespół Drekoty wystąpi w Łykendzie

W sobotę 19 maja o godz. 20:00 gościem wrocławskiego klubu muzycznego Łykend będzie zespół Drekoty. Zapraszamy na koncert, podczas którego akustyczne brzmienie perkusji zderzy się z elektronicznymi dźwiękami klawiszy uzupełnianymi przez trzy niezwykłe wokale.

Drekoty to zespół założony przez Olę Rzepkę, perkusistkę i pianistkę grającą w takich zespołach jak Wovoka, Pictorial Candi, Graal, The Complainer, a dawniej znaną ze współpracy z Pogodno oraz Budyń i Sprawcy Rzepaku. W składzie zespołu obok Oli Rzepki znalazła się Magda Turłaj (vel Karotka znana z Kawałka Kulki) i Zosz Chabiera. Drekoty mają na koncie EPkę Trafostacja, a aktualnie nagrywają materiał na debiutancką płytę. W zeszłym roku zespół zdobył nagrodę za najlepszy utwór wykonany w języku polskim („Poddania”) na Festiwalu Gramy 2011 w Szczecinie. Z kolei utwór „Masłem” doceniony został przez radiową Trójkę, która umieściła go na składance „Offensywa 4”.

Muzyka Drekotów to muzyka sprzeczności.. Akustyczne brzmienie perkusji zderza się z elektronicznymi dźwiękami klawiszy uzupełnianymi przez trzy wokale, natomiast pozornie proste i chwytliwe melodie płynnie łączą się z mniej przystępną warstwą muzyczną. Także teksty, pisane w języku polskim, upchane są licznymi metaforami i wieloznacznościami. Drekoty występowały już z takimi zespołami jak Pustki czy Evangelista, a podczas zeszłorocznej trasy koncertowej dwukrotnie zagrały we Wrocławiu w roli supportu Julii Marcell oraz Paristetris. Nadeszła więc najwyższa pora na samodzielny koncert. Zapraszamy.


DREKOTY
Klub Łykend, Wrocław, ul. Podwale 37/38
19.05.2012, godzina 20.00
Bilety w przedsprzedaży w cenie 10 zł, w dniu koncertu 15 zł 

loading...