Wydarzenia

Archive na WrocLove

19.06.2011

 

Już 19 czerwca pojawi się  niepowtarzalna okazja, by przekonać się jak brzmią twórcy przeboju „Again” na żywo! Tym razem w plenerze – na urokliwej Wyspie Słodowej położonej w samym sercu Wrocławia. Koncert Archive zamknie czterodniowy WrocLove Fest odbywający się z okazji Święta Wrocławia.

Zespół Archive powstał w 1994 roku w Londynie. Założyli go Darius Keeler i Danny Griffiths. Brytyjska formacja należy do grup, których twórczość skutecznie wymyka się wszelkim próbom zaszufladkowania. W 1996 roku zespół (razem z wokalistką Royą Arab i raperem Rosko Johnem) wydał swój pierwszy album – „Londinium”. Płyta była mieszanką trip-hopu w stylu Massive Attack, alternatywnego rocka i rapu. Zespół rozpadł się w tym samym roku, jednak w 1997 Darius i Danny reaktywowali Archive, tym razem z wokalistką Suzanne Wooder i wydali swój drugi album – „Take My Head”.

 Utwór „Again” z albumu „You All Look The Same To Me” (2002) przez wiele tygodni utrzymywał się na pierwszym miejscu listy przebojów radiowej Trójki, a na liście Marka Niedźwieckiego gościł aż 70 tygodni. W jednym z Trójkowych topów wszech czasów uplasował się na siódmym miejscu, przedzielając dwa klasyczne nagrania Pink Floyd.

WrocLove Fest – Święto Wrocławia
 

ARCHIVE

  • 19.06.11 godz.19.00
  • Wyspa Słodowa

miejsca siedzące: 120 zł – I miejsca, 90 zł – II miejsca
 miejsca stojące: 40 zł – pierwsze 500 szt., 50 zł – przedsprzedaż, 60 zł – w dniu koncertu
 rezerwacje:  writeEmail('bilety', 'o2.pl'); " style="color: rgb(166, 109, 110); " target="_blank">

loading...